راهنمای خرید و انتخاب کالا

راهنمای جامع خرید شماره سیم و حروف سیم

راهنمای جامع خرید شماره سیم و حروف سیم

شماره و حروف سیم برای تفکیک و شناسایی سیم ها، لوله ها، کابل ها، شلنگ ها و غیره کاربرد دارد و باعث می شود سرعت و دقت بالا رود. این محصولات جهت افزایش امنیت و همچنین کاهش هزینه های سرویس و نگهداری، تولید، عیب یابی، تعمیرات و تعویض قطعات الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرند. شماره و حروف سیم را با استفاده از با کیفیت ترین پی وی سی های گرید نرم که در مقابل روغن، گریس و اسیدهای خورنده مقاومت دارند تولید می شوند. در این مطلب قصد داریم یک راهنمای جامع خرید در مورد حروف و شماره سیم فشاری، تخت و حلقه ای ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

انواع حروف سیم و شماره سیم

همان طور که احتمالا می دانید سیم ها خود انواع مختلفی دارند که هر یک از آن ها دارای حروف و شماره مشخص به خود هستند. در ادامه شما را با این شماره ها و حروف آشنا خواهیم کرد:

حروف سیم فشاری و شماره سیم فشاری  با کد SM

حروف سیم فشاری و شماره سیم فشاری از جمله تجهیزات الکترونیکی است که برای جداسازی و نشانه گذاری سیم و کابل های برق مورد استفاده قرار می گیرد. این حروف و شماره  ها به صورت حلقه های تو خالی و شیار دار است که بدون جداسازی سیم از محل اتصال، دور سیم یا کابل، حلقه شده و جایگذاری می شود. این محصول که هم شماره سیم فشاری شاخه ای نیز نامیده می شود، به دو صورت شماره سیم فشاری و حروف سیم فشاری عرضه می شود. روی هر کدام از این محصولات حروف A تا Z و اعداد ۰ تا ۹ وجود دارد. کاربران می توانند از این محصول برای لیبل گذاری روی سیم و کابل مورد نظر استفاده کنند.

حروف سیم فشاری برای سیم ۴ تا ۶ کد KE3 (بسته ۲۰۰۰ عددی)

حروف سیم تخت و شماره سیم تخت با کد EC-J

سیم های تختی که بسته و تو خالی هستند با حروف (EC-J) شناسایی می شوند. این حروف در یک سایز عرضه می شوند و بازه قطری آن ها بین ۳٫۵ تا ۷٫۵ میلی متر مربع اس. قبل از این که سیم و کابل به ترمینال و یا لحیم کاری وارد شوند، ابتدا باید شماره و حروف سیم تخت مشخص شود. چرا که این سیم ها طراحی بسته ای دارند و پس از اتصال کابل به درگاه دیگر نمی توان حروف و شماره سیم تخت را روی سیم و کابل نصب کرد.

در مورد مشخصات این شماره و حروف هم باید بگوییم که جنس آن پی وی سی گرید نرم است و درجه حرارت کاری آن هم بین -۳۵ تا +۸۵ است. این محصول را با رنگ زرد و علائم مشکی می شناسند.

حروف سیم تخت

حروف سیم حلقه ای و شماره سیم حلقه ای بسته با کد EC

حروف سیم حلقه ای بسته (EC-#) است.  این حروف و شماره در چهار سایز مختلف EC-3 ،EC-2 ،EC-1 ،EC- عرضه می کنند. هر یک از این سایزها بازه قطری مخصوص به خود را دارد. حتما باید قبل از اتصال سیم و کابل به ترمینال  لحیم کاری، ابتدا حروف و شماره سیم حلقوی وارد سیم و کابل شود. چرا که این سیم ها هم مانند سیم های تخت بسته هستند و نمی توان پس از اتصال به کابل حروف و شماره سیم را روی کابل نصب کرد.

در مورد مشخصات شماره و حروف سیم حلقه ای باید بگوییم که جنس آن پی وی سی گرید نرم است و درجه حرارت آن بین -۳۵ تا +۸۵ است و آن را رنگ زرد و علائم مشکی می شناسند.

حروف سیم تخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *