نمایش 1–12 از 15 نتیجه

نمایش 9 24 36

سرسیم حلقوی

80,000 تومان350,000 تومان
سرسیم حلقوی در بسته های ۱۰۰ عددی بفروش میرسد.
انتخاب گزینه‌ها

سرسیم دوشاخ

90,000 تومان300,000 تومان
سرسیم دوشاخ در بسته بندی ۱۰۰ عددی بفروش میرسد.
انتخاب گزینه‌ها

سرسیم رابط

140,000 تومان200,000 تومان
این محصول در بسته های ۱۰۰ عددی بفروش میرسد.
انتخاب گزینه‌ها

سرسیم سوزنی

90,000 تومان160,000 تومان
قیمت کالا مربوط به بسته های ۱۰۰ عددی میباشد.
انتخاب گزینه‌ها

سرسیم فشنگی نری

150,000 تومان250,000 تومان
قیمت کالا برای بسته ۱۰۰ عددی ارائه شده است.
انتخاب گزینه‌ها

سرسیم فیشی تمام روکش

130,000 تومان200,000 تومان
قیمت ارائه شده کالا برای بسته های ۱۰۰ عددی میباشد.  
انتخاب گزینه‌ها

سرسیم فیشی مادگی

80,000 تومان120,000 تومان
سرسیم فیشی مادگی یا سرسیم کولری | قیمت ارائه شده برای بسته بندیهای ۱۰۰ عددی میباشد.
انتخاب گزینه‌ها

سرسیم فیشی نری

100,000 تومان200,000 تومان
قیمت ارائه شده برای بسته های ۱۰۰ عددی میباشد.    
انتخاب گزینه‌ها

سرسیم لول فشنگی مادگی

180,000 تومان250,000 تومان
قیمت کالا برای بسته های ۱۰۰ عددی ارائه شده است.  
انتخاب گزینه‌ها

کانکتور (ترمینال) پرسی بزرگ بسته هزارتایی

400,000 تومان
کانکتورها وسیله اتصال کابل ها در صنایع برق هستند. نام دبگر کانکتور ها مفصل یا ترمینال است. بر اساس کاربرد آن انواع مختلفی دارند. جنس کاکنتور ها نیز متفاوت است و چدن، فولاد، مواد عایقس مانند PVC از جمله آنها میباشند. نحوه استفاده از کانکتور  ها با کابل متفاوت میباشد و کانکتور پرسی و پیچی از انواع آن هستند.

کانکتور (ترمینال) پرسی کوچک بسته هزارتایی

300,000 تومان
کانکتورها وسیله اتصال کابل ها در صنایع برق هستند. نام دبگر کانکتور ها مفصل یا ترمینال است. بر اساس کاربرد آن انواع مختلفی دارند. جنس کاکنتور ها نیز متفاوت است و چدن، فولاد، مواد عایقس مانند PVC از جمله آنها میباشند. نحوه استفاده از کانکتور  ها با کابل متفاوت میباشد و کانکتور پرسی و پیچی از انواع آن هستند.

کانکتور پیچی

40,000 تومان100,000 تومان
قیمت ارائه شده برای بسته بندیهای ۱۰۰ عددی میباشد.
انتخاب گزینه‌ها

سرسیم و وایرشو

سرسیم ها، وایرشو ها و کانکتورها جهت اتصال الکتریکی ایمن و با دوام بین سیم و پیچ یا یک سلول بکار میروند. این ابزار از یک قسمت هادی و بخش عایق درست شده اند. برای جای گذاری آن میتوان از دست یا ابزار پرس استفاده کرد. انواع و سایزهای مختلف آنها را میتوانید در فروشگاه الکتروقبادیان خریداری نمایید.

سرسیم چیست؟

سرسیم ها قطعات و اتصال دهنده های فلزی هستند که جهت اتصال مدار الکتریکی بکار میروند. این اتصال میتواند بین دو کابل یا کابل و قطعه الکتریکی دیگر باشد. این محصول بجز بخش فلزی دارای روکش از جنس  PVC با رنگهای شاخص نیز میباشند. این روکش در برخی کالاها تمام قطعه را پوشش میدهد.

انواع سرسیم

سرسیم انواع مختلفی دارد که این تنوع را نوع کارایی و استفاده از آن مشخص میکند. در زیر اسامی و لینک خرید هر یک در دسترس میباشد:

 

سرسیم دوشاخ: به آن سرسیم U  یا سرسیم چنگالی (FORK) هم میگویند. این قطعه برای اتصال رشته های سیم و پیچ استفاده میشود. در این حالت به علت شکل خاص سرسیم میتوان بدون باز کزدن کامل پیچ، سرسیمی که سیم به آن پرس شده را از قسمت هادی زیر پیچ نیمه باز گذاشت و سپس پیچ را محکم کرد.

سرسیم فیشی: یا سرسیم کولری به شکل کشویی قطعه نر و ماده آن در برابر هم میتوانند اتصال الکتریکی را برقرار کنند. سیمهایی که جداگانه به قطعه نر و قطعه ماده پرس شده اند با فشردن این دو فیش در هم اتصال الکتریکی برقرار میکنند.

مزیت این سرسیمها در نیاز به اتصال موقت است. زیرا هرگاه این دو فیش را از هم جدا کنیم اتصال قطع میشود. انواع سرسیم کولری در فروشگاه الکتروقبادیان موجود میباشد.

سرسیم فشنگی: سرسیم لول یا لوله ای دو قطعه نر و ماده دارند که مانند سرسیم فیشی به شکل سوکتی جهت اتصالات موقت کاربرد دارند. به علت شکل فشنگی نوع نری آن را سرسیم فشنگی مینامند. انواع سایز سرسیم ها در فروشگاه موجود میباشد.

سرسیم سوزنی: عملکردی شبیه به وایرشو دارد و مانند وایرشو استفاده میشود. تفاوت سرسیم سوزنی با وایرشو جای قرارگیری سیم است و در انتهای آن سیم گیری وجود دارد که سیم روی آن پرس میشود. اما در وایرشو سیم کاملاً داخل لوله فلزی پرس میگردد.

سرسیم رابط: انواع سایز سرسیم رابط برای اتصال دو سیم به یکدیگر کاربرد دارند. برای افزایش طول سیم این قطعه اتصالی دائمی و ایمن برقرار میکند.

سرسیم گرد: سرسیم حلقه ای، سرسیم حلقوی یا چشمی جهت اتصال سیم به پیچ هادی مورد استفاده قرار میگیرد. در این حالت پیچ ترمینال کاملا باز میشود و قطعه مه سیم به آن پرس شده درون پیچ جای گرفته و پیچ محکم میشود. سایزسرسیم حلقوی به سه اندازه بزرگ، متوسط و کوچک میباشد که به اندازه پهنای حلقه بستگی دارد.

سرسیمها و وایرشو ها جهت اتصال الکتریکی ایمن و با دوام بین سیم و پیچ یا یک سلول بکار میروند. این ابزار از یک قسمت هادی و بخش عایق درست شده اند. برای جای گذاری آن میتوان از دست یا ابزار پرس استفاده کرد. سایزهای مختلف آنها را میتوانید در فروشگاه الکتروقبادیان خریداری نمایید.

مزایای استفاده از سرسیم

استفاده از سرسیم مزایایی دارد که در زیر به آن اشاره میکنیم:

 • ایجاد اتصال مطمئن و ایمن: سرسیم ها به علت تشکیل یک اتصال قوی و دائم از نشت جریان الکتریکی و امکان خطر برق گرفتگی یا حتی آتش سوزی جلوگیری میکنند.
 • محافظت از سیم در برابر اکسید شدن یا زنگ زدگی: بیشتر سرسیم ها از جنس فلز مس یا برنج ساخته شده اند که در برابر اکسید شدن بسیار مقاوم هستند. به همین دلیل از اکسیداسیون سیم در برابر رطوبت هوا جلوگیری میکنند.
 • افزایش طول سیم: سرسیم ها به افزایش طول سیم نیز کمک میکنند. مثلاً اگر سیمی که کوتاه است نیاز به اتصال به سیمی در فاصله دورتر داشته باشد، از سرسیم برای این موضوع استفاده میشود.
 • کاربرد آسان: سرسیم ها به آسانی قابل استفاده هستند و پیچیدگی خاصی ندارند.

در کاربردهای خاص نیز استفاده از سرسیم ها مزیت هایی دارد، مانند:

 • استفاده در سیم کشی ساختمان: در انتقال جریان برق برای اتصال سیمها به یکدیگر یا به ترمینال ها و تجهیزات الکتریکی مانند کلید پریزها و … در ساختمان ها از سرسیم استفاده میکنند.
 • کاربرد آن در تابلوهای برق: در تابلوهای برق نیز برای برقراری جریان برق ازسرسیم ها استفاده میشود تا بین سیم ها و کلیدهای مینیاتوری، فیوزهای برق و سایر تجهیزات اتصال برقرار نماید.
 • در لوازم الکتریکی: سرسیم در لوازم برقی مانند یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی برای اتصالات سیم های داخلی به یکدیگر استفاده میشود.

با توجه به مزایای ذکر شده، استفاده از سرسیم در سیم‌کشی و برق‌کشی ساختمان‌ها و تجهیزات الکتریکی امری ضروری

تاریخچه استفاده از سرسیم

از زمانی که سیم برای انقال برق و ارتباطات استفاده میشد استفاده از نوعی اتصال به شکل سرسیم توسط چسب، جوشکاری، لحیم کاری یا پیچ و مهره رایج بود. اما این روشها دارای معایبی از جمله موارد زیر بودند:

 • محکم نبودن اتصال و باز شدن آن توسط ضربه یا فشار
 • آسیب دیدن سیم ها در اثر حرارت جوش یا لحیم کاری
 • باز شدن یا شل شدن پیچ و مهره ها در اثر اصطکاک
 • اکسیداسیون پیچ و مهره ها

برای رفع مشکلات بالا سرسیم اختراع شد. سرسیم ها به علت تشکیل یک اتصال قوی و دائم از نشت جریان الکتریکی و امکان خطر برق گرفتگی یا حتی آتش سوزی جلوگیری میکنند. بیشتر سرسیم ها از جنس فلز مس یا برنج ساخته شده اند که در برابر اکسید شدن بسیار مقاوم هستند. به همین دلیل از اکسیداسیون  سیم در برابر رطوبت هوا جلوگیری میکنند.

در اواخر قرن نوزدهم میلادی اولین نوع سرسیم ها اختراع شدند. جنس آنها از فلزات مس یا برنج در اشکال مختلفی بودند که توسط دست ساخته میشدند. به مرور زمان و پیشرفت صنعت، انواع سرسیم ها در سایزهای مختلف به صورت عمده و صنعتی تولید شدند.

کمی بعد در اوایل قرن بیستم، سرسیم های چین داری که توسط پرس مخصوص روی سیم پرس میشدند، تولید شدند. این سرسیم ها نسبت به سرسیمهای قدیمی دارای مزیت هایی بودند:

 • اتصال ایجاد شده توسط این نوع سرسیم محکم تر و مطمئن تر بود.
 • تولید سرسیم های چین دار آسان تر بود.

در حال حاضر سرسیم ها از قطعات ضروری به شمار می آیند که در پروژه های سیم کشی بکار میروند.