ابزاهای کاربردی

دستگاه جدید فنر زن سیم کشی برقی

فنر سیم کشی و دستگاه جدید فنر زن سیم کشی برقی

 

انجام دادن کارهای تخصصی نیاز به استفاده از ابزارهای مختص و مناسب خود دارد. برای سیم کشی برق ساختمان هایی همچون مسکونی، اداری، تجاری و غیره باید از وسایل مخصوصی استفاده کرد تا فرایند سیم کشی اصولی تر و دقیق تر انجام شود. فنر سیم کشی از جمله ابزارهایی است که جهت برقکاری ساختمان ها به صورت توکار مورد استفاده قرار می گیرد. این فنرها می توانند سیم های برق را از لوله ها عبور دهند و این فرایند را برای برق کارها راحت کنند. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا به طور کامل در مورد فنر سیم کشی و دستگاه جدید فنر زن صحبت کنیم.

 

فنر سیم کشی برق چیست؟

 

فنرهای سیم کشی از یک نوار فلزی که معمولا جنس آن فولاد است، ساخته می شوند. در انتهای آن یک گوی پلاستیکی یا فلزی قرار می گیرد و در سمت دیگر آن هم یک قلاب فلزی تعبیه شده است. نحوه کار این فنرها به این شکل است که سیم برق از سمت گوی وارد لوله برق شده و از آن عبور داده می شود. سپس سیم های مورد نظر را به قلاب سر دیگر وصل کرده و با کشیدن آن، می توان سیم را از لوله عبور داد. البته انجام دادن این کار نیاز به مهارت دارد و شخصی که برقکاری انجام می دهد، باید مراقب باشد در حین وارد کردن سیم به لوله، به سیم ها آسیبی نرساند. در صورتی که فشار مضاعفی به سیم وارد شود و یا سیم بیش از حد کشیده شود، ممکن است فنر سیم کشی بشکند و یا خم شود که در این صورت دیگر کاربردی نخواهد بود.

فنر-سیم-کشی-پلاستیکی

 

استفاده از فنر سیم کشی چه مزایایی دارد؟

 

استفاده از هر ابزار مخصوصی در هر تخصصی باعث می شود تا کار اصولی تر و صحیح تر پیش رود. از آن جایی که این مرحله از برقکاری ساختمان ها کاری سخت و زمان بر است، یکی از مهم ترین مزایای فنر سیم کشی این است که برق کار زمان کمتری را برای سیم کشی برق ساختمان صرف می کند و این عملیات با سرعت بالایی انجام می شوند.

سطح فنر های سیم کشی به شکل گرد و مدور است؛ از این رو زمانی که درون لوله برق قرار می گیرد، می توان به آسانی آن را چرخاند. در نتیجه حرکت آن با سهولت بیشتری انجام خواهد شد. در مواردی ممکن است به دلیل ترکیب شدن لوله ها با زانو برق، تغییر زاویه دهند. در این صورت چون فنرهای سیم کشی های از انعطاف پذیری بالایی برخوردار هستند، می توانند کمک کنند تا سیم ها از این زاویه ها به راحتی عبور کنند.

علاوه بر آن انعطاف پذیری این لوله ها باعث می شود زمان کشیدن فنر سیم کشی هیچ آسیبی به دست برقکار وارد نشود. از دیگر مزیت های این وسیله این است که وزن بسیار کمی دارد و در برابر رطوبت دچار زنگ زدگی نمی شود. از این رو طول عمر و ماندگاری آن زیاد است و تا سال های سال در ساختمان ها به خوبی کار می کند.

 

دستگاه فنر زن برقی چیست؟

 

دستگاه فنر زن برقی که به آن ماشین کابل کشی هم می گویند یک ابزار بسیار عالی و قدرتمند است که از آن برای کشیدن کابل و سیم های برقی و فیبر نوری در ساختمان ها و تاسیسات صنعتی و انتقال انرژی استفاده می کنند.  این دستگاه دارای یک موتور پرقدرت و سیستم کشش است که می تواند کابل های سنگین را با سرعت و دقت بالا به طول مورد نیاز بکشد و نصب کند. فنر زن برقی یک دستگیره کنترلی، یک سیستم کشش، یک برجستگی برای نگهداری کابل و یک سیستم ایمنی هم دارد. با استفاده از این دستگاه می توان به راحتی و با کمترین تلاش کابل و سیم های برق و فیبرهای نوری را در محیط های مختلف نصب کرد. یکی از بهترین کاربردهای آن برای سیم کشی توکار ساختمان ها است که این عملیات را برای برق کاران تسهیل می کند.

دستگاه-فنر-زن-رقی

استفاده از دستگاه فنر زن برقی چه مزیتی دارد؟

 

استفاده از این دستگاه به جای فنر سیم کشی به صورت دستی مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه به چند مورد از مهم ترین آن ها اشاره می کنیم:

·                 افزایش سرعت و دقت: با استفاده فنر زن های برقی می توان با سرعت و دقت بسیار بیشتری به سیم کشی برق ساختمان ها پرداخت.

·                 کاهش هزینه و مصرف: استفاده از این دستگاه باعث می شود زمان و هزینه نصب کابل ها کاهش یابد؛ چرا که کاربران نیازی به استفاده از دستگاه های دستی برای کشیدن کابل ها ندارند.

·                 افزایش ایمنی: دستگاه فنر زن برقی باعث می شود تا خطرات در حین سیم کشی، کاهش یابد. چرا که دیگر کاربران مجبور نیستند کارهای خسته کننده و سنگینی برای کشیدن کابل ها انجام دهند.

·                 قابلیت استفاده در محیط های مختلف: از این دستگاه چون طراحی بسیار خوب و مناسبی دارد، از آن می توان برای سیم کشی محیط های مختلف همچون تاسیسات صنعتی، تاسیسات انتقال انرژی و ساختمان ها استفاده کرد.

 

قیمت دستگاه فنر زن برقی

 

قیمت دستگاه فنر زن برقی به عواملی مختلفی بستگی دارد و نمی توان یک قیمت ثابت برای آن در نظر گرفت. از جمله مهم ترین عاملی که روی قیمت این دستگاه موثر است، قدرت و کارایی آن است که طبیعتا هر چقدر بالاتر باشد، قیمت دستگاه هم با افزایش روبرو خواهد بود. اندازه و وزن دستگاه هم هر چقدر بزرگتر و بیشتر باشد، قیمت دستگاه بالاتر خواهد بود. یکی دیگر از فاکتورهای تاثیر گذار در این دستگاه تکنولوژی مورد استفاده در آن ها و برند سازنده آن است. دستگاه هایی که جز تولیدات داخلی هستند چون قطعات آن ها در ایران تولید می شوند، قیمت بسیار مناسب تری نسبت به فنر زن های برقی خارجی دارند. اما از نظر کیفیت برندهای ایرانی به راحتی قابل رقابت با برندهای خارجی هستند.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *